Kwietniowy audyt z udziałem Syrecków sądeckich

– Przedmiotem naszej działalności jest produkcja wyrobów mleczarskich stanowiących tradycyjny produkt regionalny, tj. Syrecków sądeckich. Nasz zakład dostarcza produkty do hurtowni i sklepów całej Polski – podkreśla na swojej stronie internetowej kolejny uczestnik programu promocyjnego „Doceń polskie”.

Firma Juhas-Bis Krystyna Gargula, bo o niej mowa, mieści się w woj. małopolskim, a dokładniej – w Jankowej. – Lokalizacja naszego przedsiębiorstwa zapewnia zaopatrzenie w odpowiednią ilość surowców, składników i materiałów pomocniczych niezbędnych w procesie produkcji. Są to tereny wolne od zanieczyszczeń przemysłowych –  podkreślają przedstawiciele firmy.
– Wyroby naszego przedsiębiorstwa wytwarzane są wyłącznie z naturalnych składników, bez stosowania substancji przedłużających trwałość produktu. W produkcji naszych serków łączymy nowoczesną technologię z tradycyjnymi metodami produkcji. Mleko do produkcji serków pozyskiwane jest od krów rasy czerwonej polskiej z ekologicznych okolic gminy Łużna. Gmina ta jest ostoją krowy czerwonej polskiej, a mleko charakteryzuje wyjątkowy smak i aromat – dodają.

Producent jest laureatem XIII certyfikacji żywności zorganizowanej w ramach programu „Doceń polskie”. Podczas audytu, który miał miejsce niemal dwa lata temu, jury uhonorowało Syrecki sądeckie (beczułki sądeckie) tego wytwórcy. Syrecki są wyrabiane ręcznie z mleka krowiego pasteryzowanego. W procesie ich produkcji nie stosuje się konserwantów i sztucznych barwników. Solankowanie i naturalne wędzenie sprawia, że serki charakteryzuje niepowtarzalny smak. Jak dowiadujemy się ze wspomnianej już strony internetowej firmy, Juhas-Bis – jako jeden z niewielu producentów – stosuje naturalny sposób wędzenia zrąbkami bukowymi.

http://blog.docenpolskie.pl/tag/juhas-bis-krystyna-gargula/